Diego Arias drugi na Mistrzostwach Świata w maratonie MTB!

poniedziałek, 4 października 2021

Drużyny i zawodnicy

Kolumbijski zawodnik XC Diego Arias stanął na podium podczas Mistrzostw Świata UCI 2021 w maratonie MTB, zajmując drugie miejsce w 115-kilometrowym wyścigu na wyspie Elba, u wybrzeży Włoch.

Diego Arias, który reprezentuje włoski zespół Giant-Polimedical, na wyczerpujący wyścig (trwał ponad sześć godzin), wybrał swojego hardtaila XTC Advanced SL 29. Kolumbijczyk Leonardo Paez, startujący w tej samej drużynie i broniący tytułu mistrza świata, przed wyścigiem był murowanym faworytem do zwycięstwa, ale na kilka dni przed startem złamał rękę w wypadku i był zmuszony wycofać się z rywalizacji o trzeci w karierze tytuł mistrza świata w maratonie XC.

Pod nieobecność Paez'a, Arias stanął na wysokości zadania i spełnił oczekiwania dryżyny oraz kibiców. 33-latek przystąpił do najważniejszego wyścigu w roku w szczytowej formie, po wygraniu tydzień wcześniej wyścigu Gimondi Bike MTB we Włoszech.

Arias zaczął od mocnego startu, dołączając do niemieckiego kolarza Andreasa Seewalda, aktualnego mistrza Europy w maratonie XC. Prowadząca dwójka jechała razem przez większą część wyścigu, a walka o złoty medal rozegrała się na ostatnim okrążeniu. Ostatecznie to Niemiec zajął pierwsze miejsce z czasem 6:02:03. Arias zdobyć srebro ze stratą 2:24, a Jose Dias z Portugalii wywalczył brąz z czasem 5:31.