Giant razem z Team BikeExchange-Jayco w UCI World Tour!

niedziela, 2 stycznia 2022

Drużyny i zawodnicy

Giant ogłosił współpracę z Team BikeExchange-Jayco, oznaczającą powrót do profesjonalnych wyścigów szosowych na poziomie UCI WorldTour.

Męska drużyna będzie się ścigać na rowerach marki Giant do 2024 roku, skupiając się na wyścigach World Tour, jednodniowych klasykach i innych ważnych wyścigach szosowych na całym świecie. W ramach Team BikeExchange-Jayco znajduje się również drużyna kobieca, sponsorowana przez siostrzaną markę Gianta - Liv.

Partnerstwo techniczne z Giantem to kamień milowy dla Team BikeExchange-Jayco, który rozpoczyna swój 11. sezon w UCI WorldTour. Dzięki mieszance nowych zawodników i doświadczonych weteranów, w tym zwycięzcy Vuelta a Espana Simona Yatesa z Wielkiej Brytanii i zdobywcy zielonej koszulki Tour de France Michaela Matthewsa z Australii, drużyna może poszczycić się zróżnicowanym składem kolarzy.
 
"Marka Giant od ponad dwóch dekad jest w czołówce profesjonalnych wyścigów szosowych i jesteśmy podekscytowani naszym powrotem do WorldTour z zespołem Team BikeExchange-Jayco", powiedziała Phoebe Liu, dyrektor ds. brandingu w Giant Group. "Współpraca z najlepszymi profesjonalnymi zawodnikami i ich personelem pomocniczym pomaga nam być liderem innowacji, a co za tym idzie tworzyć najlepsze doświadczenia rowerowe dla kolarzy na całym świecie."
 
Drużyna Team BikeExchange-Jayco składa się z 29 kolarzy reprezentujących 12 narodowości. Oprócz Yatesa i Matthewsa, do drużyny dołączył również holenderski sprinter Dylan Groenewegen, który ma na koncie 58 zwycięstw w karierze.
 
Inni nowi zawodnicy to: mistrz USA w jeździe na czas Lawson Craddock,  mistrz Włoch w jeździe na czas Matteo Sobrero, a także specjaliści w jeździe na torze Kelland O'Brien (Australia) i Campbell Stewart (Nowa Zelandia) oraz młode talenty Alex Balmer (Szwajcaria), Jesús David Peña (Kolumbia) i Jan Maas (Holandia).
 
"Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że możemy powitać Giant jako partnera technicznego naszej męskiej drużyny", powiedział Brent Copeland, dyrektor generalny Team BikeExchange-Jayco. "Współpraca z markami, które z determinacją dążą do celu, jest dla nas bardzo ważna. Już teraz wsparcie, jakiego udzielili zespołowi i ilość zasobów, jakie nam udostępnili, jest niesamowite. Nasza współpraca rozpoczęła się od zdefiniowania wspólnych celów i zrobimy wszystko, aby je razem osiągnąć. Rozpoczynamy sezon 2022 z pewnością siebie i ogromną motywacją. Nie możemy doczekać się tej wspaniałej podróży."
 
Kolarze Team BikeExchange-Jayco będą mieli do dyspozycji pełną gamę rowerów Giant do wykorzystania w różnych rodzajach wyścigów, warunkach i nawierzniach. Wszystkie rowery będą wyposażone w koła CADEX i komponenty napędowe Shimano. Zawodnicy będą również używać kasków Giant, w tym Rev Pro i Pursuit TT. Poza tym, kolarze i pracownicy zespołu będą przez cały sezon współpracować z projektantami i inżynierami marki Giant, aby rozwijać i testować nowe, przełomowe produkty, które zostaną wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku.
 
Poniżej przedstawiamy najważniejsze rowery Giant, na których zawodnicy Team BikeExchange-Jayco będą się ścigać w trakcie tego sezonu.
 
TCR Advanced SL Disc: Znany jako "kompletny rower wyścigowy", ten wszechstronny rower od ponad dwóch dekad przesuwa granice wydajności wyścigowej. Z setkami zwycięstw zawodowców na przestrzeni lat, TCR jest numerem jeden dla zawodników etapowych i wszechstronnych kolarzy, w tym Simona Yatesa, który wygrał Vuelta a Espańa, stanął na podium Giro d'Italia i wygrał wiele etapów Tour de France. Zaprojektowany z myślą o najlepszej w swojej klasie wydajności, zaawansowanej aerodynamice i pełnej kontroli, jest idealny do trudnych górskich etapów, ciężkich klasyków i długich treningów w wymagającym terenie.
 
Propel Advanced SL Disc: Ten rower aero wygrywał etapy Tour de France, klasyki i sprinty na całym świecie. Spodziewajcie się zobaczyć na rowerze Propel Advanced SL Disc sprinterów - zdobywcę zielonej koszulki Tour de France Michaela Matthewsa, zwycięzcę etapu Giro d'Italia Luka Mezgeca i Dylana Groenewegena, który ma na koncie wiele zwycięstw etapowych Tour de France.
 
Trinity Advanced Pro: Zbudowany, by sprostać wymaganiom mistrzów świata w jeździe na czas, i zaprojektowany przy użyciu zaawansowanej analizy CFD i testów w tunelu aerodynamicznym, by zapewnić doskonałe osiągi aerodynamiczne w rzeczywistych warunkach wyścigowych. Technologia AeroSystem Shaping pomoże kolarzom, takim jak Lawson Craddock i Matteo Sobrero, którzy są mistrzami świata w jeździe na czas w swoich krajach, urywać cenne sekundy, gdy jest to konieczne.
 
Więcej informacji o drużynie mężczyzn, jak również o sponsorowanej przez Liv drużynie kobiet Team BikeExchange-Jayco, znajdziesz tutaj.

Skład Team BikeExchange-Jayco 2022:
 
Alex Balmer (SUI)
Jack Bauer (NZL)
Sam Bewley (NZL)
Lawson Craddock (USA)
Kevin Colleoni (ITA)
Luke Durbridge (AUS)
Alex Edmondson (AUS)
Dylan Groenenwegen (NED)
Tsgabu Grmay (ETH)
Lucas Hamilton (AUS)
Michael Hepburn (AUS)
Damien Howson (AUS)
Amund Grøndahl Jansen (NOR)
Kaden Groves (AUS)
Chris Juul-Jensen (DEN)
Tanel Kangert (EST)
Alex Konychev (ITA)
Jan Maas (NED)
Michael Matthews (AUS)
Cameron Meyer (AUS)
Luka Mezgec (SLO)
Kelland O’Brien (AUS)
Jesús David Peña (COL)
Callum Scotson (AUS)
Nick Schultz (AUS)
Dion Smith (NZL)
Matteo Sobrero (ITA)
Campbell Stewart (NZL)
Simon Yates (GBR)

Udostępnij