Przedstawiamy program rozwojowy Giant Grassroots

czwartek, 10 sierpnia 2023

Drużyny i zawodnicy

Wspólny program z Kern Pharma UCI ProTeam to szansa dla wybranych młodych i obiecujących kolarzy z całego świata na zdobycie doświadczenia w profesjonalnym zespole kolarskim.

Siedmiu młodych kolarzy szosowych w wieku od 16 do 22 lat zostało wybranych przez Giant i team Kern Pharma do udziału w nowym programie rozwojowym Giant Grassroots. Spośród tej siódemki trzech zostanie wybranych do jazdy z Team Finisher, będącym zapleczem rozwojowym hiszpańskiej grupy kolaskiej UCI. Udział w obozach treningowych i w wybranych wyścigach jeszcze w tym roku, ma być szansą na naukę, rozwój i wejście na ścieżkę, prowadzącą do profesjonalnego peletonu.

Młodzi zawodnicy zostali wybrani w procesie selekcji przez spółki Gianta na całym świecie. Wstępna lista obejmowała kolarzy z 11 różnych krajów. Ich profile zawodnicze, w tym wiek i wyniki, zostały przekazane trenerom teamu Kern Pharma, którzy dokonali selekcji i zawęzili listę do siedmiu młodych sportowców, reprezentujących różne środowiska i narodowości, w tym Tajwan, Ugandę i kilka krajów europejskich.
 
„Cieszymy się, że możemy uruchomić program, który daje młodym talentom szansę na realizację ich marzeń o zostaniu profesjonalnymi kolarzami szosowymi” - powiedziała Phoebe Liu, specjalista ds. brandingu i marketingu Giant Group. „Wierzymy, że zapewnienie im odpowiedniego środowiska, dobrego szkolenia i stworzenie możliwości może mieć ogromne znaczenie, gdy próbują wejść na ścieżkę prowadzącą do profesjonalnego kolarstwa”.
 
Siedmiu zawodników wybranych do programu Grassroots to:
 
-       Thomas Landman, 17 lat, Holandia
-       Paul Lomuria, 21 lat, Uganda
-       Daniel Lond, 21 lat, Dania
-       Li Ting Wei, 22 lat, Tajwan
-       Tom Williams, 20 lat, Wielka Brytania
-       Tommy Wu, 17 lat, Hong Kong
-       Lin Min Ze, 17 lat, Tajwan
 
Program rozpoczął się 10-dniowym obozem treningowym w Hiszpanii. Siedmiu młodych zawodników trenowało razem pod okiem trenerów Kern Pharma oraz Team Finisher i przeszło szereg testów.
 
Przebieg był podobny do obozu treningowego profesjonalnych drużyn kolarskich, z dietetykami, masażystami i kierownictwem zespołu pod ręką. Kolarze trenowali na różnych drogach, od płaskich tras po wymagające górskie podjazdy. Ćwiczyli swoje umiejętności i brali udział w drużynowej jeździe na czas.
 
„Staramy się pomóc im rozwinąć się i stać się profesjonalnymi zawodnikami” - powiedział trener Teamu Finisher, Iosune Murillo. „Przeprowadziliśmy kilka testów wydajnościowych, więc możemy ocenić, w jakim punkcie się znajdują i jakie są ich umiejętności. To nie tylko testy laboratoryjne, chcemy również sprawdzić, jak reagują na ogromne wysiłki i jaki mają potencjał".
 
Brytyjski młody kolarz Tom Williams powiedział, że wstępny obóz treningowy zapewnił im możliwość spojrzenia na życie profesjonalnego kolarza szosowego. „Daje nam to okazję do poznania życia profesjonalisty i zobaczenia, jak działa zawodowy zespół kolarski od środka” - powiedział 20-latek z Bristolu. „To także czas na trening, jedzenie, regenerację, masaże i testy. Każdy z nas lubi jeździć na rowerze, ale nie każdy wie, jak to jest trenować jak zawodowiec”.
 
W oparciu o treningi, występy i potencjał, oceniane przez profesjonalnych trenerów kolarskich, trzech zawodników przejdzie do następnej fazy programu, otrzymując tym samym możliwość trenowania i ścigania się z zespołem Team Finisher jeszcze w tym roku. Potem każdy z zawodników będzie miał szansę na dalsze awansowanie w rankingach, a ostatecznym celem będzie dostanie się do składu Kern Pharma UCI ProTeam.
 
Więcej informacji na temat programu Giant Grassroots znajdziesz tutaj.

Udostępnij

Powiązane tematy